Vítáme Vás na stránkách Asociace poskytovatelů hospicové paliativní péče, která sdružuje hospice v ČR a přispívá k pozitivní proměně vztahu české společnosti ke smrti a umírání.

Jak můžete podpořit hospice


Navštivte akce, které pořádají - koncerty, výstavy, dny otevřených dveří… dozvíte se více o hospicové péči i tom, jakou pomoc uvítají. Druhou říjnovou sobotu v roce se slaví nejrůznějšími akcemi Světový den pro hospic a paliativní péči. Akce najdete na webových stránkách jednotlivých hospiců. Lůžkový hospic je téměř v každém kraji, podívejte se, kde je nejbližší - viz Menu Hospice v ČR

Nabídněte dobrovolnou pomoc - budete velmi vítanou součástí hospicového týmu, ať již budete doprovázet pacienty, pomáhat na zahradě či spoluorganizovat benefiční akce - kontaktujte hospic a nabídněte, co umíte.

Podporujte hospice finančně - bohužel v ČR ještě nefunguje systém financování hospicové péče z veřejných zdrojů tak, aby byl zajištěn bezproblémově provoz hospiců; každý hospic musí získat několik milionů korun ročně z darů, aby zajistil péči o pacienty. I malé dary, když se spojí, pomohou zlepšit kvalitu života pacientů.

  • Můžete nás podpořit ustanovením závěti v náš prospěch. Pro bližší informace se s námi můžete spojit na e-mailu:

reditel@hospicpt.cz

info@hospiczdislavy.cz

info@asociacehospicu.cz


Váš názor nás zajímá!

Napište nám Vaše připomínky, nápady i vlastní zkušenosti z oblasti hospicové péče.

Nepřehlédněte:


Zpravodaj Rovnováha - zpravodaj Asociace poskytovatelů hospicové paliativní péče.


Nadcházející akce: