Benefiční 24hodinový běh, který se letos běží již po 15, mění svůj kabát a přesouvá se z Františkových Lázní do malebného města Skalná. Skalenská 24hodinovka se uskuteční v termínu 11. – 12.11. Proč se běh posouvá do Skalné, prozradil ředitel závodu pan Zdeněk Dančo: „Přemýšleli jsme s organizačním týmem, co při 15. ročníku vylepšit, jak běh obohatit a město Skalná nám vyšlo vstříc a nabídlo krásné prostory Sportovní haly, kde budou mít pohodlnější zázemí, jak běžci, tak dobrovolníci, kteří se na organizaci akce podílejí.“

„Start závodu proběhne 11.11. ve dvanáct hodin a skončí 12.11. též ve dvanáct hodin. Zapojit se může každý dle svých možností, klidně i pouze na jedno kolečko a nemusí vůbec běžet, stačí jít“, dodává ředitelka Hospice Sv. Jiří, Alena Votavová.

Benefiční běh se běží na podporu Hospice Sv. Jiří, který poskytuje služby mobilního hospice pro nevyléčitelně nemocné v domácím prostředí téměř po celém Karlovarském kraji, dále poskytuje odborné sociální poradenství, včetně poradenství při perinatální ztrátě (ztráta, kdy dojde k úmrtí dítěte během těhotenství nebo krátce po porodu), provozuje dvě půjčovny pomůcek (v Chebu a v Kraslicích) a také poskytuje podporu rodičům, kterým umírá dítě. Nelehké životní situace a témata, které Hospic Sv. Jiří přináší, nejsou systémově financovány, proto se konají různé benefiční akce na podporu uvedených služeb.

Letošní, jubilejní ročník přinese také bohatý doprovodný program v sobotu 11.11.:

13:00-19:00 – unikátní fotokoutek Fotobedna.cz

14:00 – koncert Stanislavy Tothové

14:00-16:00 – Skalenský (ne)vinný (pro)běh sv. Martina (na trase dlouhé 1 km 4 zastavení s ochutnávkou vína a kvízem)

14:00-17:00 – prezentace činnosti neziskových organizací

15:00-20:00 – masáže pro účastníky běhu

20:00 – promítání filmu Ženy v běhu

22:00 – meditace aneb zastavení s myšlenkami otce Metoděje

Ať už jste zkušený běžec, nebo teprve začínáte s běháním, charitativní běh je skvělou příležitostí, jak strávit čas a přáteli, rodinou, užít si sportovní výzvu a pomoci těm, kteří naši podporu potřebují.

Budeme se na vás těšit o víkendu 11. 11. a 12.11.